بررسی و آشنایی با روش های نصب پارکت

بررسی و آشنایی با روش های نصب پارکت

بررسی و آشنایی با روش های نصب پارکت

نصب پارکت لمینت نیازمند رعایت کردن موارد مختلفی می باشد تا بتوانید پارکتی قابل قبول و زیبا نصب نمایید. باید بدانید که برای نصب کردن پارکت لمینت روش های مختلفی وجود دارد. در هنگام نصب کفپوش باید نهایت دقت خود را بکار گیرید تا هیچگونه مشکلی ایجاد نشود. در ادامه توضیحات کامل تری ارائه نموده ایم:

بررسی و آشنایی با روش های نصب پارکت
بررسی و آشنایی با روش های نصب پارکت

نصب پارکت لمینت

امروزه در بسیاری از خانه ها از پارکت برای کف استفاده می شود و زیبایی این کفپوش ها به قدری است که هر فردی را مجذوب خود خواهد کرد. بسیاری از افراد پارکت ها را به دلیل مزایای متعددی که دارد انتخاب می کنند و به همین دلیل استفاده کردن از آنها رواج بسیاری در میان مردم یافته است. توجه داشته باشید که نصب پارکت لمینت نیازمند رعایت کردن قواعدی است تا بتوانید بهترین نتیجه را از آن دریافت نمایید و بدون هیچگونه مشکلی بر روی آن حرکت کنید. پارکت ها را می توان به انواع مختلفی دسته بندی نمود که اندازه آنها نیز با یکدیگر متفاوت خواهد بود اما باید توجه داشته باشید که پارکت هایی که بزرگتر هستند نصب ساده تری دارند و اما باید در نصب آنها نهایت دقت را داشته باشید تا نصب شما بدون ایراد باشد. ابتدا باید به موارد توجه داشته باشید. از جمله این موارد می توان به قرار دادن پارکت ها به صورت باز در محیط خانه اشاره کرد که این کار به منظور سازگار شدن با دمای محیط انجام می شود. در کف محل نباید هیچگونه رطوبتی باقی مانده باشد. همچنین جرم و گرد و غبار را نیز به صورت کامل از بین ببرید.

بررسی و آشنایی با روش های نصب پارکت
بررسی و آشنایی با روش های نصب پارکت

روش های نصب پارکت لمینت

روش های نصب متفاوت می باشد و از این میان باید بهترین و ساده ترین راه را انتخاب نمایید. نصب پارکت های لمینت را نمی توان سخت دانست و به سادگی می توانید در کمترین زمان آنها را نصب نمایید. در قدیم برای نصب از چسب استفاده می کردند اما امروزه استفاده کردن از چسب ها بسیار کاهش یافته و به دلیل مجهز تر شدن پارکت ها می توانید ساده تر آنها را نصب نمایید. در ابتدا باید بر روی زمین فوم بکشید که این کار هم سبب نرم شدن و هم باعث محافظت از پارکت ها خواهد شد. پس از اینکه فوم را بر سطح زمین کشیدید باید بخش های نر و ماده پارکت را در درون هم قرار دهید که نام این اتصالات به اصطلاح کلیک می باشد. کلیک هایی که برای پارکت ها در نظر گرفته شده اند به سادگی نصب شده اما به سختی از یکدیگر جدا خواهند شد و به همین دلیل می تواند بهترین انتخاب باشد. امروزه به جهت افزایش استحکام پارکت ها قابلیت دابل کلیک دارند که جهت اتصال دادن آنها به یکدیگر باید یک چکه آرام چکش در قسمت پشتی پارکت بزنید تا جا بیفتد.

مراحل نصب پارکت لمینت

در نصب پارکت لمینت باید به موارد مختلفی توجه داشته باشید که از جمله مهمترین آنها می توان به در نظر گرفتن جهت کار اشاره نمود. چرا که جهت کار است که می تواند استحکام و همچنین زیبایی را تضمین نماید. اتاق هایی که به شکل مستطیل و یا مربع هستند از نظر جهت با یکدیگر متفاوت خواهند بود و برای نصب پارکت در اتاق های مربع بهتر است پارکت ها را در راستای تابش نور قرار دهید و در اتاق های مستطیل شکل بهتر خواهد بود که در هر صورت پارکت را در راستای طول اتاق نصب نمایید و بدون توجه به جهت نور اقدام به نصب پارکت ها نمایید. دیواری که طولانی تر از سایر دیوارها باشد را به عنوان مرجع قرار دهید و سایر بخش های اتاق را با آن هماهنگ سازید. توجه داشته باشید که تقریبا تمامی پارکت ها به گونه ای طراحی شده اند که شکاف لمینت ها از سمت چپ شروع می شود و به همین دلیل نیز بهتر خواهد بود که کار را از سمت چپ محیط شروع کنید که هم کار راحت تر باشد و هم زمان کمتری نیاز داشته باشید.

بررسی و آشنایی با روش های نصب پارکتبررسی و آشنایی با روش های نصب پارکت
بررسی و آشنایی با روش های نصب پارکت

موارد قابل توجه در نصب پارکت لمینت

در نصب پارکت باید به موارد مختلفی توجه داشته باشید که مهمترین مورد را می توان کف سازی دانست. در صورتی که کف اتاق شما صاف باشد در این صورت بدون هیچگونه نگرانی می توانید پارکت ها را کنار هم بچینید. البته کف را باید با موادی بپوشانید تا احتمال تر شدن در آن وجود نداشته باشد. به همین دلیل می توانید از سیمان،چسب بتن و پودر سنگ استفاده نمایید. برای کف سازی به هیچ عنوان از چسب استفاده نکنید. همچنین فوم و پارکت ها را نباید به وسیله چسب اتصال دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *